fbpx

Genel - Sıkça Sorulan Sorular

Bilgi almak için bizi arayabilir ya da iletişim formumuzdan talep oluşturabilirsiniz.

Audio ürünlerinin fiyat listesine buradan ulaşabilirsiniz.

Evet. Audio ürünlerinin TSE, TSEK ve ISO9001 sertifikaları vardır. Tüm kalite onayı ve test sertifikalarımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Montaj eğitimi için lütfen buradaki form üzerinden Teknik Destek ve Servis birimimize eğitim talebinizi iletin. Teknik servisimiz eğitim talebiniz için en kısa sürede size ulaşacaktır.

Müşteri Hizmetlerine 444 11 58 telefon numarasından ulaşabilirsiniz.

Fatura tarihi itibariyle 2 senedir.

Bildirim tarihi itibariyle takip eden iki (2) iş günüdür.
Akıllı Ev Sisteminde hane halkının telefonunu tanımlamak istiyorum.
Bu işlem için Burayı Tıklayarak ilgili dokümana ulaşabilirsiniz. Veya 444 11 58 üzerinden destek alabilirsiniz.

Burayı Tıklayarak açılan sayfada cihazınızı seçerek ve ilgili kitapçığa erişebilirsiniz.

Burayı Tıklayarak açılan sayfada cihazınızı seçerek ve ilgili dokümana erişebilirsiniz.

Burayı Tıklayarak talep formu oluşturabilirsiniz.

Akıllı Ev - Sıkça Sorulan Sorular

Audio Akıllı Ev Sistemlerinin kullanımı kolay teknolojisi sayesinde artık evinizi her yerden kontrol edebilirsiniz. Audio Akıllı Ev sayesinde alarm sistemi, lamba, perde, panjur, TV, kombi, klima, priz, gaz vanası, su vanası ve elektrik vanasını kontrol edebilirsiniz.

Audio Akıllı Ev Sistemlerinin sağladığı bir çok avantaj vardır. Evinizin dışındayken bile kontrol edebileceğiniz perde, TV, priz ve aydınlatma ile konforunuzu sağlarsınız. Ayrıca, evinize gelmeden açıp kapayabileceğiniz kombi, klima, elektrik, doğalgaz, su vanası kontrolü sayesinde enerji tasarrufu yapabilirsiniz. Gaz ve duman dedektörü sayesinde evinizden her zaman haberdar olursunuz. Ailenizin güvenliği için alarm sisteminiz her zaman kontrolünüz altındadır.

Audio Akıllı Ev Sistemleri kurulumunun kolaylığı, kullanımının kolaylığı, kullanıcılarının kendi senaryolarını oluşturabilmesi ve sisteme kayıtlı kullanıcıları yönetebilmesi, teknik servis desteği ve ürün kalitesiyle diğer sistemlere göre çok daha avantajlıdır.

Evet. Evinizi evinizde olmadığınız zamanlarda bile, Audio Smart Home uygulaması üzerinden cep telefonunuz veya tabletiniz üzerinden kontrol edebilirsiniz.

Audio Smart Home uygulamasını telefonunuza ya da tabletinize Google Play Store veya Apple App Store’dan indirebilirsiniz.

Evet. Audio Akıllı Ev Sistemlerinde son kullanıcı kendi senaryolarını yönetir. 6 adet senaryo belirleme opsiyonu vardır. Senaryo modları; “Evde”, “Dışarıda”, “Gece”, “Tatil”, “Kişisel 1” ve “Kişisel 2”. Senaryo belirlemek için herhangi bir teknik servise ihtiyaç yoktur. İstediğiniz şekilde senaryolarınızın içeriğini kendiniz değiştirebilirsiniz.

Audio Akıllı Ev Sistemlerinin içinde akıllı ev, alarm ve görüntülü diafon sistemleri mevcuttur. Audio Akıllı Ev Sistemleri evinizin güvenliği için gerekli olan görüntülü diafon ve alarm özelliğine sahiptir. Alarmınızı evinizden veya cep telefonunuzdan kolaylıkla kontrol edebilir ve güvenliğinizi sağlayabilirsiniz.

Audio Akıllı Ev Sistemleri her türlü bina yapısı için uygundur. Sistemimiz binadan bağımsız çalıştığı için 1 veya 1000 dairede rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Audio Akıllı Ev Sistemleri normal elektrik veya KNX sistemine uygun olan tesisat yapısında çalışır.

Audio Akıllı Ev Sistemleri özel Audio OK4 kablosu (4×0,5mm) ile çalışmaktadır.

Elektrik tesisatçınız Audio Akıllı Ev Sistemlerinin kurulumunu yapabilir. Sistemin montajı aynı gün içerisinde yapılır. İnşaatın her aşamasında sistem kurulabilir.

Audio Akıllı Ev Sistemini mevcut oturduğunuz evinize sıva üstü uygulamasıyla rahatlıkla kurulabilir.

Audio Akıllı Ev Sistemleri 12 voltta çalışan ve kapalı kontak (Nc) olan sensörlerimiz 12 VDC “veya” 24 VDC olarak tercih edilmektedir.

Audio Akıllı Ev sistemleri özel Audio OK4 kablosu çekilmiş her türlü elektrik tesisatına kurularak çalıştırılabilir. Aynı zamanda evinizde internet için Wi-Fi olmalıdır.

İnternetiniz kesildiyse Audio Akıllı Ev sistemlerini ev içinde kullanmaya devam edebilirsiniz. Evinizin dışındaysanız ve sisteminizde SMS modülü varsa alarm bilgisi size SMS olarak iletilir.

İnternet bağlantınız geldiği andan itibaren sistem kaldığı yerden çalışmaya devam eder.

Elektrik geldiği andan itibaren sistem kaldığı yerden çalışmaya devam eder.

Audio Akıllı Ev Sistemlerinde değişken olan Dinamik IP kullanılmıştır. Bu nedenle diğer sabit IP kullanılan sistemlere göre Audio Akıllı Ev Sistemleri gizliliğinizi tam korur.

Sistem aktivasyonu ikametinizi gösterir resmi belge ile yapılmaktadır. Taşınma durumlarında modem veya cep telefonu değişikliklerinde yeniden aktivasyon gerekmektedir. Böylelikle güvenlik ve gizliliğiniz korunur.

Audio Akıllı Ev Sistemlerinin modülleri 16 amper güce dayanıklıdır, bu nedenle diğer sistemlere göre çok daha dayanıklı ve güvenlidir.

BUS Plus veya BUS Smart sisteminde Audio Akıllı Ev Sistemleri rahatlıkla kullanılabilir.

Evet, Akıllı Ev sistemimizde zaman senaryosu bölümünden yapabilirsiniz.

Audio Akıllı Ev sistemlerinde abonelik ücreti ödemenize gerek yoktur.

Bu işlem için Burayı Tıklayarak ilgili dokümana ulaşabilirsiniz. Veya 444 11 58 üzerinden destek alabilirsiniz.

Hemen bize bilgi verin ve iletişim bağını keselim.

Evet, Sistemin bağlı olduğu modem cihazı değiştirildiği anda eski aktivasyon silinecektir. Bizimle iletişime size özel bir aktivasyon yaptırabilirsiniz.

Görüntülü Diafon - Sıkça Sorulan Sorular

Yeni nesil teknoloji ile daha az kablo gerektiren, buna karşılık daha fazla özellik sunan elektronik haberleşme ile çalışan sistemimizdir.

Tercih edilen sisteme göre değişebilmektedir. Detaylı bilgi için 444 11 58 nolu telefon üzerinden bilgi alabilirsiniz veya ücretsiz keşif yaptırabilirsiniz.

Audio görüntülü diafonları daireden daireye geçişli veya buatlı tesisat yapısında çalışır.

Audio görüntülü diafonları her binaya uygundur.

BUS Plus sistemimizde her blokta 99 daire olmak üzere 8 blokta çalışır. Bus Smart sistemimizde 250 blok ve her blokta 499 daire + kapıcı,

Evet. Audio görüntülü diafonlarından kapıcı ve güvenlik bağlantısı vardır.

Evet. Zil sesi ayarı opsiyonel olarak yapılır.

Talebinizi bizlere iletmeniz durumunda sizlere ücretsiz keşif ve teklif iletebiliriz.

Bus plus sistemimizde için 99 daire + kapıcı, bus smart sistemimizde 499 + kapıcı

Mevcut tesisat yapısına göre değişebilmektedir. Ancak çoğunlukla tadilat ihtiyacı olmadan kurulabilir

Mevcut tesisat standartlara uygun yapılmış ve oksidasyon başlamamış ise mevcut kablolar kullanılabilir.

Evet, dairenize harici bir tesisat kurulumu yaptırarak takabilirsiniz..

Evet, Bus Plus ve Bus Smart ürünlerimizde alarm özelliği var(opsiyonel).

Evet, Bus Plus ve Bus Smart ürünlerimizde daireler arası görüşme özelliği var(opsiyonel).

Evet, bus plus ve sonrasında üretilen ürünlerimizde bu özellikler mevcuttur

Evet. Zil Paneline entegre olarak veya sonradan eklenebilir şekilde uygulanabilir.

Tercih edilen sisteme göre değişebilmektedir. Detaylı bilgi için 444 11 58 ten teknik bilgi alabilirler.

BusPlus sistemde 2 adet, Bus Smart sistemde 5 adet kapı tanımlanabilir.

Busplus sistemde 2 adet , Bus Smart sistemde 15 er adet tanımlanabilir.

Bir adet güvenlik ile görüşürken kullanılmak üzere toplam 3 adet harici kamera kullanılabilir.

Sistemde 2 adet ses kanalı vardır.

Evet, Bus Plus ve Bus Smart sistemlerimizdeki görüntülü ve görüntüsüz cihazlardan tercih yaparak kurulum yaptırabilirsiniz.

Evet, Bus Plus ve Bus Smart sistemlerimizde bu özellik var (opsiyonel).

Eğer daireniz için fotoğraf hafızalı ürün tercih ederseniz, otomatik olarak 25 saniye sonra veya manuel olarak fotoğraf saklayabilirsiniz

Diafon cihazlarda konuşma tuşuna basıp cihazı aktif edene kadar, telefonlu cihazlarda ahizeyi kaldırana kadar yada konuşma tuşuna basıp aktif edene kadar sesiniz dışarıya iletilmez

Yeni Bus Plus Panellerimiz IP55 sertifikasına sahiptir.

Öncelikle Servis Şifrenizi değiştirmelisiniz (opsiyonel). Şifre belirlerken kolay tahmin edilen (1071,1453, 1881, 1923,1903,1938, 3405 vb) kombinasyonlardan kaçınmanızı öneririz.

Şifre değişim talimatları cihazlarla birlikte verilen kitapçıklarda yer almaktadır. Kitapçığınız yoksa 444 11 58 nolu telefon üzerinden destek alınmalıdır.
Dikkat ! www.Audio.com.tr adresi haricindeki hiçbir bilgi güvenilir ve / veya tam olmayabilir. 
Lütfen direkt bizimle iletişime geçiniz.

Mutlaka faturanızı, sözleşme örneğini ve cihazların kullanım kitapçıklarını alınız. Sistemin tüm özellikleri ile tam çalışır ve fiziksel kusurunun olmadığını kontrol ediniz.

Kapı otomatiği arızaları %98 oranında tesisat veya kilit kaynaklı oluşmaktadır. Adresinize en yakın elektrikçiyi çağırıp, 444 11 58 üzerinden destek teknik destek alabilirsiniz.

Bu kurulum veya tesisat kaynaklı bir arızadır. Adresinize en yakın elektrikçiyi çağırıp, 444 11 58 üzerinden destek teknik destek alabilirsiniz.

Audio Zil paneli Montaj eğitim videosunu izlemek için tıklayın

Görüntülü diafon  montaj eğitim videosunu izlemek için tıklayın

Görüntülü Diafon  daire ve blok kodlama eğitim videosunu izlemek için tıklayın

Copyright © 2019 — Audio Elektronik A.Ş. All Rights Reserved.

 • BİLGİLENDİRME METNİ

KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI KANUNU İLE İLGİLİ OLARAK SİZLERİ BİLGİLENDİRMEK İSTERİZ.

6698 sayılı Kişisel verilerin korunması Kanunu (KVKK) hükümleri gereği kimliğinizi belirli veya belirlenebilir kılan her türlü bilginiz, Kişisel Veri olarak aşağıdaki kapsamda, Veri Sorumlusu sıfatıyla Audio Elektronik A.Ş. tarafından işlenecektir. “Kişisel Verilerinizin İşlenmesi” ise bu verilerin elde edilmesi, kaydedilmesi, depolanması, muhafaza edilmesi, değiştirilmesi, yeniden düzenlenmesi, açıklanması, aktarılması, devralınması, elde edilebilir hale getirilmesi, sınıflandırılması ya da kullanılmasının engellenmesi gibi veriler üzerinde gerçekleştirilen her türlü işlemi ifade etmektedir.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu 07.04.2016 tarih ve 29677 sayılı Resmî Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmiştir. Söz konusu Kanun yürürlüğe girmeden önce şirketimiz tarafından hukuka uygun olarak elde edilmiş olan kişisel veriler bulunmakta ise; kişisel verilerin Bilgilendirme Metni ve KVKK’da düzenlenen şart ve koşullara uygun olarak işlenerek muhafaza edilecektir.

Audio Elektronik A.Ş. olarak kişisel verilerinizin güvenliğine en üst düzeyde önem vererek, sizlere sunduğumuz hizmetlerimizde kişisel verilerinizin güvenliğinin ön planda olduğu bilinciyle faaliyetlerimize devam ettiğimizi belirtmek isteriz.

Kişisel verilerinizin hizmetlerimizde kullanılması sırasında özel hayatınızın gizliliği ve temel hak ve özgürlüklerin korunması temel prensibimizdir.

Kişisel Verilerinizin işlenme amaçları ve hukuki sebepleri:

Şirketimizin bağlı bulunduğu kanun ve ilgili mevzuatları kapsamında sizlere sunulacak hizmetlerde kullanılmak,  hizmetlerimizi gerçekleştirmek bu kapsamda her türlü iş ve işlemin sahibini ve muhatabını belirlemek üzere bilgilerini tespit için KVKK kapsamında kişisel veri olarak nitelendirilen kimlik bilgileriniz, adres, telefon numaranız, vergi numaranız ve diğer bilgileri kaydetmek, kağıt üzerinde ya da elektronik ortamda gerçekleştirilecek iş ve işlemlere dayanak olacak bilgi ve belgeleri düzenlemek, ilgili mevzuat uyarınca adli ve idari tüm yetkili makamlara öngörülen bilgi saklama, raporlama ve bilgilendirme yükümlülüklerine uymak, bağlı bulunduğumuz kanunlar kapsamındaki hizmetlerimizi yerine getirebilmek, şirketimizce sunulan veya talep edilen başka hizmetlerimizi sunabilmektir.

KVKK’nın “Kişisel verilerin işlenme şartları” başlıklı 5’inci maddesinin 2’inci fıkrasında yer alan aşağıdaki şartlardan birinin varlığı hâlinde, ilgili kişinin açık rızası aranmaksızın kişisel verilerinin işlenmesi mümkündür:

 1. Kanunlarda açıkça öngörülmesi.
  b. Fiili imkânsızlık nedeniyle rızasını açıklayamayacak durumda bulunan veya rızasına hukuki geçerlilik tanınmayan kişinin kendisinin ya da bir başkasının hayatı veya beden bütünlüğünün korunması için zorunlu olması.
  c. Bir sözleşmenin kurulması veya ifasıyla doğrudan doğruya ilgili olması kaydıyla, sözleşmenin taraflarına ait kişisel verilerin işlenmesinin gerekli olması.
  d. Veri sorumlusunun hukuki yükümlülüğünü yerine getirebilmesi için zorunlu olması.
  e. İlgili kişinin kendisi tarafından alenileştirilmiş olması.
  f. Bir hakkın tesisi, kullanılması veya korunması için veri işlemenin zorunlu olması.
  g. İlgili kişinin temel hak ve özgürlüklerine zarar vermemek kaydıyla, veri sorumlusunun meşru menfaatleri için veri işlenmesinin zorunlu olması.

Kişisel Verilerinizin Aktarılması:

Kişisel veri sahibinin açık rızası olmasa dahi aşağıda belirtilen şartlardan bir ya da birkaçının mevcut olması halinde Şirketimiz tarafından gerekli özen gösterilerek ve Kurul tarafından öngörülen yöntemler de dahil gerekli tüm güvenlik önlemleri alınarak kişisel veriler üçüncü kişilere aktarılabilecektir.

 1. Kişisel verilerin aktarılmasına ilişkin ilgili faaliyetlerin kanunlarda açıkça öngörülmesi,
 2. Kişisel verilerin Şirket tarafından aktarılmasının bir sözleşmenin kurulması veya ifasıyla
  doğrudan doğruya ilgili ve gerekli olması,
 3. Kişisel verilerin aktarılmasının Şirketimizin hukuki yükümlülüğünü yerine getirebilmesi
  için zorunlu olması,
 4. Kişisel verilerin veri sahibi tarafından alenileştirilmiş olması şartıyla, alenileştirme
  amacıyla sınırlı bir şekilde Şirketimiz tarafından aktarılması,
 5. Kişisel verilerin Şirket tarafından aktarılmasının Şirket’in veya veri sahibinin veya üçüncü kişilerin haklarının tesisi, kullanılması veya korunması için zorunlu olması,
 6. Veri sahibinin temel hak ve özgürlüklerine zarar vermemek kaydıyla Şirket meşru menfaatleri için kişisel veri aktarımı faaliyetinde bulunulmasının zorunlu olması,
 7. Fiili imkansızlık nedeniyle rızasını açıklayamayacak durumda bulunan veya rızasına hukuki geçerlilik tanınmayan kişinin kendisinin ya da bir başkasının hayatı veya beden
  bütünlüğünü koruması için zorunlu olması.

Yukarıdakilere ek olarak kişisel veriler, Kurul tarafından yeterli korumaya sahip olduğu ilan edilen yabancı ülkelere (“Yeterli Korumaya Sahip Yabancı Ülke”) yukarıdaki şartlardan herhangi birinin varlığı halinde aktarılabilecektir. Yeterli korumanın bulunmaması durumunda ise mevzuatta öngörülen veri aktarım şartları doğrultusunda Türkiye’deki ve ilgili yabancı ülkedeki veri sorumlularının yeterli bir korumayı yazılı olarak taahhüt ettiği ve Kurul’un izninin bulunduğu yabancı ülkelere (“Yeterli Korumayı Taahhüt Eden Veri Sorumlusunun Bulunduğu Yabancı Ülke”) aktarılabilecektir.

Kişisel verilerin silinmesi, yok edilmesi veya anonim hâle getirilmesi

 1. Bu Kanun ve ilgili diğer kanun hükümlerine uygun olarak işlenmiş olmasına rağmen, işlenmesini gerektiren sebeplerin ortadan kalkması hâlinde kişisel veriler resen veya ilgili kişinin talebi üzerine veri sorumlusu tarafından silinir, yok edilir veya anonim hâle getirilir.
  Kişisel verilerin silinmesi, yok edilmesi veya anonim hâle getirilmesine ilişkin diğer kanunlarda yer alan hükümler saklıdır.
  c. Kişisel verilerin silinmesine, yok edilmesine veya anonim hâle getirilmesine ilişkin usul ve esaslar yönetmelikle düzenlenir.

Kanun’un 11. Maddesi uyarınca haklarınız:

Şirketimize başvurmak suretiyle kişisel verilerinizin;
a. İşlenip işlenmediğini öğrenme,
b. İşlenmişse bilgi talep etme,
c. İşlenme amacını ve amacına uygun kullanıp kullanılmadığını öğrenme,
d. Yurt içinde/yurt dışında aktarıldığı 3. Kişileri bilme,
e. Eksik/yanlış işlenmişse düzeltilmesini isteme,
f. KVKK’nin kişisel verilerin silinmesi, yok edilmesi veya anonim hâle getirilmesi maddesinde öngörülen şartlar çerçevesinde silinmesini/yok edilmesini isteme,
g. Aktarıldığı 3. Kişilere yukarıda sayılan (e) ve (f) bentleri uyarınca yapılan işlemlerin bildirilmesini isteme,
h. Münhasıran otomatik sistemler ile analiz edilmesi nedeniyle aleyhinize bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme,
i. Kanuna aykırı işlenmesi sebebiyle zarara uğramanız halinde zararınızın giderilmesini talep etme hakkına sahipsiniz.

Kanun kapsamında başvuru yapabileceğiniz veri sorumlusu:

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Audio Elektronik A.Ş

İletişim Linki: www.audio.com.tr
Adres: Esenkent Mah Barajyolu Cad. No:26 34776 Ümraniye-İstanbul
Tel: 0 216 527 46 71

(Pbx) Faks: 0 216 527 46 81

Veri sorumlusu başvuruda yer alan talepleri, talebin niteliğine göre en kısa sürede ve en geç otuz gün içinde ücretsiz olarak sonuçlandırır. Ancak, işlemin ayrıca bir maliyeti gerektirmesi hâlinde, Kurulca belirlenen tarifedeki ücret alınabilir.

Başvuru için:

Kişisel verilerinizin işlenmesi ile ilgili hususlarda başvurunuzu Şirketin internet adresinde bulunan başvuru formunu doldurup imzalamak suretiyle şahsen kimliğinizi ispatlamak suretiyle Şirketimize teslim etmeniz gerekmektedir.

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için, amaçlarla sınırlı ve gizliliğe uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Çerezleri nasıl kullandığımızı incelemek ve çerezleri nasıl kontrol edebileceğinizi öğrenmek için Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.